فناوری اطلاعات سبز (Green IT)

 

همه چیز درباره فناوری اطلاعات سبز و دلیل اهمیت آن

 

فناوری اطلاعات سبز چیست؟

فناوری اطلاعا ت سبز اشاره به تحقیقات و انجام کار با استفاده از کامپیوترها و منابع فناوری اطلاعات به صورت کارآمدتر و سازگارتر با محیط دارد.کامپیوترها و محاسبات مقدار زیادی از منابع طبیعی را به صورت بی رویه استفاده می نمایند، از مواد اولیه مورد نیاز تا استخراج و به عمل آوری و ساخت آنها، نیروی برای اجرای آنها استفاده میشود  اما یکی از  مشکلات این بحث دفع آنها را در پایان عمرشان میباشد.

 

دلایل اهمیت فناوری اطلاعات سبز

تمامی مشاغل به مقدار زیاد به تکنولوژی وابسته هستند به طوریکه مشاغل کوچک هم ازین دسته استثناء نمی باشند، همگی ما هرروزه با کامپیوتر ها و لپتاپهاو تلفن های همراه   هوشمندمان که به سرورهای درحال کار 24 ساعته در 7 روز هفته متصل هستند کارمیکنیم. و به این دلیل که دوره تکنولوژی بسیار سریع میباشد بسیاری ازین دستگاه ها به .سرعت منسوخ میگردند.همزمان خواه ناخواه ما دستگاه های قدیمی را دور ریخته و آنها را با دستگاه های جدید جایگزین می نماییم و همچنین ما هرروزه مقدار بسیار زیادی کاغذ و جوهر برای چاپ اسناد و مدارک خود بکار میبریم که مقدار زیادی ازین اسناد بی درنگ دور ریخته می شوند.

در فرآیند اکثر مشاغل منابع در انواع انرژی، کاغذ، پول، وقت و منابعی که با اندوختن آنها می توان محصول ویا خدمتی جدید را تولید کرد و یا فردی را مشغول به کار کرد را هدر میدهند. دراین میان حتی اگر شما دوستدار محیط زیست هم نباشید هنگامیکه محیط و فرهنگ فناوری اطلاعات سبز داشته باشید حس بهتری خواهید داشت.

این روند شامل ساخت کامپیوترها موادی که سازگار با طبیعت هستند یاقابل تجزیه میباشند می تواند باشد و یا طراحی سیستم ها برای مصرف انرژی کمتر یا فراهم آوری سیکلی برنامه ریزی شده برای امحاء سیستم های قدیمی همچنین توسعه مجازی سازی و جایگزین های محاسبات ابری و فراهم آوری نکاتی برای مشاغلی که می خواهند به سوی سبزشدن پیش بروند می شود.

 

در سطح مبتدی

حذف کاغذ و پرینتر و پکیج های دور ریختنی

نشان میدهد که در سال 2008 کارمندان به صورت میانگین 130 پوند کاغذ استفاده کرده اند infotrend آمارها

با استفاده از ابزاری مثل پرینتر سبز می توان مردم را وادار کرد که قبل از چاپ سندی بیشتر درباره چاپ آن فکر کنند در این صورت به طور خودکار چاپ صفحات اضافی  و بی استفاده حذف میگردد.

در راستای همین موضوع می توانید تونر کارتریج قابل بازیابی خریداری کنید و با جوهر کارتریج آنهارا پر کنیدتا در هزینه  ها صرفه جویی نموده و همچنین ضایعات کمتری تولید نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *