چگونه در ایران از فروشگاه کتاب کیندل، خرید کنیم؟

وبلاگ يك پزشك – بازار بی‌رونق کتاب در ایران و مشاهده نکردن شوق کتابخوانی در محیط پیرامون، باعث می‌شود گاهی آدم تصور کند که در جامعه ایران صحبت از کتاب و معرفی کتاب کاری بیهوده است، اما اگر قدری خوشبین‌تر باشیم، می‌توانیم اقلیتی خوشفکر و علاقه‌مند را پیدا کنیم که وقتی بخت صحبت و همنشینی با آنها را پیدا می‌کنیم، از فرهیختگی و دریای دانش و غنای اندیشه آنها در شگفت می‌مانیم.

باید اعتراف کرد که این اقلیت غالبا خاموش، دشواری‌های در ایران از نظر تهیه کتاب‌های روز دنیا دارند.
نویسنده‌ای که قصد ترجمه یک کتاب نو را می‌گیرد، محققی که در جریان یک تحقیق نیاز به منابع متعدد دارد، خوره کتابی که که به زبان اصلی کتاب می‌خواند یا دوست دارد لااقل صفحاتی از کتاب نویسنده مورد علاقه خود را با واژه اصلی خود وی مطالعه کند، دانشجویی که برای به اتمام رساندن پایان‌نامه‌اش نیازمند یک کتاب می‌شود، همه و همه این مشکل را تجربه کرده‌اند.

در این موارد، این افراد اگر کتاب مورد نیاز را در بازار کتاب ایران پیدا نکردند یا باید از دوستان و اقوام فرنگ‌نشین تقاضای ارسال کتاب را بکنند یا باید به واسطه‌ها روی بیاورند.

اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که چرا کمتر کسی در ایران پیدا می‌شود که از فروشگاه بی‌نظیر کتاب کیندل استفاده کرده باشد و بی‌واسطه و مستقیم خرید کرده باشد.

تصورات نادرستی را که باعث این مطلب می‌شود، می‌توان در چند مورد زیر خلاصه کرد:

۱- کتاب‌های کاغذی به ایران پست نمی‌شوند: درست است، ولی کتاب‌های کیندل که فقط کاغذی نیستند، شما می‌توانید با شیوه‌هایی از کتاب‌های الکترونیک فروشگاه کنیدل استفاده کنید.

۲- برخی گمان می‌کنند که برای استفاده از کتاب‌های الکترونیک، باید حتما کتاب‌خوان کیندل داشت. این تصور هم کاملا اشتباه است. کیندل برنامه‌های برای ویندوز، مک، اندروید ، iOS و ویندوز فون دارد که با نصب آنها چه یک رایانه قدیمی با ویندوز ایکس پی داشته باشید و چه یک آی‌پد یا موبایل با سیستم عامل ویندوز یا اندروید، باز هم می‌توانید از کتاب‌های کیندل بهره ببرید.

برای نصب نرم‌افزار کیندل، با این صفحه مراجعه کنید و بعد از انتخاب نسخه مناسب برای خودتان، نرم‌افزار را دانلود کنید.

کیندل حتی، نسخه ابری هم دارد، یعنی شما بدون نیاز به نرم‌افزار و تنها با در اختیار داشتن یک مروگر کروم یا سفری می‌توانید از کتاب‌های کنیدل استفاده کنید.

۳- کتاب‌های کیندل خیلی گران هستند: از بیش از یک میلون کتاب موجود در فروشگاه کیندل، ۷۷۰ هزار جلد، قیمتی زیر ۱۰ دلار دارند و در مقام مقایسه، قیمت متوسط کتاب‌های کیندل نسبت به کتاب‌های چاپ‌شده در ایران چندان بالا نیست.

۴- با توجه به اینکه کارت اعتباری ندارم، پس خرید هم برای من غیرممکن است: این مشکل هم به سادگی با توضیحاتی که در ادامه پست خواهم داد قابل رفع است.

——————————————————————————–

حالا بیایید با هم عملا کتاب بخریم!

۱- نخست باید وارد فروشگاه کیندل شویم و یک حساب کاربری برای خودمان درست کنیم.

۲- مرحله مهم بعدی خرید اعتبار است. یکی از راه‌ها برای خرید اعتبار، خرید کارت هدیه یا «گیفت کارت» کیندل است. شما در داخل ایران، می‌توانید بی‌دردسر گیفت کارت کیندل بخرید.

برای خرید من فروشگاه ایفایندر efinder را توصیه می‌کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *